Connect with us

BIZNES

Słowianin w przebudowie. Co się stanie z popularnym sklepem meblowym?

Opublikowane

w dniu

Trwa Przebudowa dawnego Domu Towarowego „Słowianin”, w którym do niedawna mieścił się jeden ze sklepów sieci „Biedronka”. Nadal w budynku działalność prowadzi sklep meblowy BRW.

 

Rolniczy Dom Towarowy Związku Gminnych Spółdzielni „Słowianin”, który powstał w 1970 r. znajdujący się przy ul. 1 Maja, już kilka lat temu został kupiony przez osobę prywatną, która po przebudowie budynku zamierza wynajmować znajdującą się w nim powierzchnię handlową.

Wcześniej w obiekcie funkcjonowała sieć Biedronka (na parterze), a na drugim piętrze siedzibę miał sklep meblowy BRW. Budynek nie znajdował się w najlepszej kondycji, zniszczona elewacja mogła zniechęcać do zakupów. W tym miejscu dobrze prosperował jedynie wspominany salon mebli.

– Przed laty w Słowianinie można było kupić wszystko, to było nasze pierwsze znaczące centrum handlowe – uśmiecha się pan Ryszard, mieszkaniec Pyrzyc, który z nadzieją spogląda na przyszłość budynku. – Mieszkam niedaleko i cieszę się, że wygląd się zmieni. Jeśli do tego pojawia się w Słowianinie, jak przed laty sklepy z urozmaiconym asortymentem, na pewno często będę zachodził – komentuje.

Inni mieszkańcy Pyrzyc wskazują, że od kilku lat do Słowianina chodzi się tylko na zakupu meblarskie.

– W salonie BRW była zawsze miła obsługa, zamawiałam tam kuchnię – mówi nam kolejna mieszkanka miasta.

Bartosz Matławski, projektant mebli kuchennych, przyznaje, że remont cieszy właścicieli salonu.

– Salon nadal funkcjonuje tak, jak wcześniej – tłumaczy. – Być może na krótki czas będziemy musieli się zamknąć, by dokonać remontu wewnątrz obiektu, ale na razie nie ma planów by zmieniać lokalizację – dodaje.

Jak się nam udało nieoficjalnie dowiedzieć, zagospodarowana w Słowianinie ma być również piwnica. Po zakończeniu remontu ma się tam mieścić elektromarket. Zbudowana będzie również winda, dzięki czemu poruszanie się po obiekcie będzie wygodniejsze.