Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Daleko od polityki, blisko mieszkańców. Koalicja Samorządowa zapowiada wspólną listę

Opublikowane

w dniu

Następny

Ogólnopolska Koalicja Samorządowa zapowiedziała dziś start w najbliższych wyborach samorządowych. Mocno w funkcjonowanie stowarzyszenia zaangażowany jest prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, który mówi: „My działamy lokalnie z myślą o mieszkańcach. Zamierzamy wystawić listy we wszystkich regionach, bo to jest czas, w którym możemy połączyć siły”.

Swoją siłę budowali od wielu miesięcy, dziś zapowiedzieli start pod wspólnym szyldem. Koalicja Samorządowa zrzesza wokół siebie samorządowców i społeczników z całej Polski.

– Samorządowcy są daleko od ogólnopolskiej polityki. Od tej, którą znacie z mediów, od tej, która wzbudza dużo emocji. My działamy lokalnie z myślą o mieszkańcach. Zamierzamy wystawić listy we wszystkich regionach, bo to jest czas, w którym możemy połączyć siły. Zapraszamy do współpracy!  – zachęca Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, wiceprzewodniczący zarządu krajowego OKS.

Z podobnym przekazem wypowiada się lider ruchu, Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego.

– Ogłaszamy dziś start w wyborach samorządowych i chcemy wziąć w nich udział  jako samorządowcy, biorąc odpowiedzialność za samorządową cześć Polski. Chcemy być daleko od polityki a blisko mieszkańców.

Stanowisko Koalicji jest jasne: nadchodzące wybory są wyborami samorządowymi, dlatego to samorządowcy powinni odegrać w nich główną rolę partie mają co robić w parlamencie i w naprawianiu państwa. Podczas dzisiejszej konferencji w stolicy, samorządowcy podkreślali, że znają doskonale problemy swoich miejscowości i wiedzą, jak wspierać lokalne społeczności. Ważne, by samorządom nie przeszkadzano. Głównymi punktami nadchodzącej kampanii jest idea wsparcia samorządności, ekologii, zdrowia i bezpieczeństwo oraz chęć uzdrawiania finansów gmin i powiatów.

– Ogólnopolski komitet wyborczy Koalicja Samorządowa, czyli jedna lista, skupiająca samorządowców, dla których ważniejsze od partyjnych walk i sporów jest dbanie o dobro mieszkańców – tak mówią o sobie samorządowcy z Piotrem Krzystkiem na czele.

Wybory samorządowe odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia, dwa tygodnie później wyborcy pójdą do urn tam, gdzie o wyborze wójta, burmistrza lub prezydenta miasta będzie musiała zadecydować druga tura.

 

Następny