Connect with us

POLITYKA

Zachodniopomorska Koalicja Samorządowa podsumowała rok

Opublikowane

w dniu

Samorządowcy z całego województwa Zachodniopomorskiego spotkali się w Szczecinie podczas kolejnego Forum Samorządowego. Była to okazja do podsumowań i planowania przyszłego roku, w którym odbędą się wybory samorządowe.

Gospodarzami spotkania byli  prezydent Szczecina Piotr Krzystek lider Koalicji Samorządowej w województwie i wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz. Na spotkaniu pojawiło się blisko 100 samorządowców z całego regionu. Byli przedstawiciele Szczecinka, Kołobrzegu Koszalina – ze wschodniej części województwa. W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa samorządowców z południa regionu tj. Gryfina, Pyrzyc, Mieszkowic, Chojny , Dębna, Myśliborza, Trzcińska. Na forum zjawili się także samorządowcy z Polic, Dobrej, a także Goleniowa i Nowogardu, Szczecina.

Piotr Krzystek wraz z Olgierdem Kustoszem podsumowali działania Koalicji Samorządowej w regionie i omówili plany na przyszłość. Za nieco ponad cztery miesiące odbędą się wybory samorządowe. Koalicjanci omówili przygotowania do wiosennych wyborów i ustalili harmonogram  najbliższych działań.

– Bardzo się cieszę, że spotykamy się dziś w takim gronie – powiedział Piotr Krzystek. – To pokazuje jak mocno się rozwijamy, a to jeszcze nie koniec. Cały czas do Koalicji Samorządowej dołączają kolejne lokalne stowarzyszenia i inicjatywy. Wszystkim na tej sali przyświeca jeden cel – chcemy być blisko naszych mieszkańców i działać wspólnie dla lokalnych społeczności – podsumował prezydent Szczecina.