Connect with us

BIELICE

Rzucili się w płomienie by ratować. Bohaterscy sąsiedzi uratowali życie

Opublikowane

w dniu

Ogień pojawił się nagle. W budynku znajdował się mężczyzna, który nie był w stanie o własnych siłach uciec przed pożarem. Wówczas pojawili się sąsiedzi, którzy ruszyli na pomoc.

Do pożaru doszło wczoraj w Będgoszczy na terenie ośrodka wypoczynkowego! Jak opisują zdarzenie ratownicy medyczni, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia:

– Pomocy wymagała jedna osoba w średnim wieku. Mężczyzna swoje życie zawdzięcza bohaterskiej postawie sąsiadów, którzy ryzykując własne życie, ewakuowali poszkodowanego, mimo że płomienie sięgały około  3 metrów! Człowiek ten, prawdopodobnie nie przeżyłby tej katastrofy, ponieważ był skrajnie wyczerpany i niedotleniony – relacjonują.

Sołtys wsi, Marcin Turczyński nie kryje dumy z postawy mieszkańców Będgoszczy. Jak mówi, zachowali się jak prawdziwi bohaterowie. pomimo dużego niebezpieczeństwa, wyciągnęli mężczyznę z ognia przed płonący domek. Tam zajęli się nim ratownicy medyczny. Poszkodowany został przewieziony z poparzeniami do jednego ze szczecińskich szpitali.

Przyczyną pożaru najprawdopodobniej był przewrócony piecyk grzewczy.

 

Foto: źródło FB Ratownictwo Medyczne Pyrzyce