Connect with us

BIELICE

Ruszył projekt „Stop HPV”. Dziewczynki mogą się szczepić

Opublikowane

w dniu

 

Na terenie powiatu pyrzyckiego realizowany jest projekt Stop HPV w subregionie stargardzkim”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa.

 

Realizacja projektu stanowi odpowiedź na istotny problem zdrowotny występujący na terenie województwa zachodniopomorskiego, tj. wirus HPV. Jest to wirus brodawczaka ludzkiego, czyli stan przednowotworowy lub nowotwór szyjki macicy, który jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet i trzecią, co do częstości przyczyną zgonów na świecie. W Polsce województwo zachodniopomorskie plasuje się na drugim miejscu pod względem najwyższej umieralności z powodu tego typu nowotworu.

Główne założenia projektu to bezpłatne szczepienia profilaktyczne odgrywające kluczową rolę w zmniejszeniu zagrożenia zachorowalności na HPV. Szczepienia profilaktyczne skierowane są do grupy 1203 dziewczynek, które w latach 2021-2022 rocznikowo osiągną wiek 12 lat oraz mieszkają i/lub uczą się w szkołach podstawowych posiadających jednostkę prawną na terenie realizacji projektu.

 

Obszar realizacji projektu obejmuje subregionu stargardzkiego, powiatów: stargardzkiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej: http://stophpv.eu/zachodniopomorskie/wybierz-subregion/subregion-stargardzki/.

 

Zgłoszenia do projektu można dokonać kontaktując się bezpośrednio z przychodniami współpracującymi przy projekcie:

 

– NZOZ WIATROW, ul. Niedziałkowskiego 2B/5, 73-200 Choszczno, nr tel. kontaktowego: 601 529 311

– Przychodnia Medycyny Rodzinnej Nr 2 ul. Główna 2 73-102 Stargard Szczeciński tel. (91) 576-07-77

– Przychodnia Medycyny Rodzinnej Nr 3 ul. Kilińskiego 3 73-110 Stargard Szczeciński tel. (91) 577-68-12.