Connect with us

INWESTYCJE

Radni „dołożą” do zakupu radiowozów?

Opublikowane

w dniu

Nowa komenda, nowe radiowozy – codzienność pyrzyckich policjantów niebawem się zmieni. Na razie o nowych pojazdach mówi się nieoficjalnie, ale jeśli lokalny samorząd wesprze tę inwestycję, to szansa na zakup nowych samochodów wzrośnie.

 

Często Komenda Głowna Policji przy zakupie radiowozów współfinansuje je z lokalnymi samorządami. Nie jest to jedyny warunek, ale taka chęć współpracy na pewno ułatwia prowadzenie inwestycji w wyposażenie miejskich i powiatowych komend. Czy przy okazji budowy nowej komendy w Pyrzycach dojdzie do przekazania nowych radiowozów? Nie wiadomo. Pytamy Mariusza Szymkowicza, radnego gminy Pyrzyce o to, czy radni z jego klubu (PiS) wsparliby taką inwestycję:

– Jeśli byłaby taka potrzeba, myślę, że tak – mówi Mariusz Szymkowicz. – Współfinansowaliśmy jako gmina zakup wozu bojowego dla OSP, chcemy zakupić samochód dla Straży Miejskiej. Dbanie o bezpieczeństwo  mieszkańców wespół z odpowiednimi służbami jest jednym z podstawowych zadań, jakie stoją przed samorządem. Oczywiście ważna jest kwestia, w jaki sposób  taki montaż finansowy miałby wyglądać. Wszystko zależy od tego, czy w danym momencie gmina będzie dysponowała środkami. Jest to kwestia porozumienia z Komendą Główną: kiedy i jaka kwota – tłumaczy.