Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Nie poparli PiS, ale pieniądze dostaną. Strażacy z 18 gmin z dofinansowaniem

Opublikowane

w dniu

18 gmin z województwa zachodniopomorskiego otrzyma dofinansowanie na remont remiz strażackich lub ich wyposażenie.

Pieniądze w akcji „Bitwa o remizy” miały dać motywację mieszkańcom gmin w całej Polsce do tego, by szli głosować w ostatnich wyborach parlamentarnych. To wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W wielu przypadkach frekwencja zaskoczyła poprzedni rząd, liderem w naszym regionie była gmina Kobylanka, w której do urn poszło aż 81,06% uprawnionych do głosowania. Tu największym poparciem cieszyły się ugrupowania opozycyjne wobec PiS, ale słowo się rzekło… i Kobylanka otrzyma pieniądze na infrastrukturę strażacką.

Do Kobylanki, jak i 17 innych gmin na ternie Pomorza Zachodniego, trafi milion złotych. Będzie można je wydać wyłącznie na OSP, remonty i termomodernizację remiz oraz ich ewentualne wyposażenie.

Obok Kobylanki środki trafią również do gmin: Rewal, Kołbaskowo, Mielno, Dziwnów, Kołobrzeg, Stare Czarnowo, Pyrzyce, Darłowo, Świdwin, Choszczno, Boleszkowice, Osina, Wałcz, Łobez, Drawsko Pomorskie, Borne Sulinowo i Tychowo.