Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Burmistrz Podzińska w nowym politycznym projekcie. Czy Pyrzyce na tym zyskają?

Opublikowane

w dniu

 

Co da gminie Pyrzyce zaangażowanie burmistrz Marzeny Podzińskiej w uczestnictwo w politycznej organizacji? Trudno tu dopatrzyć się na razie jakichkolwiek korzyści, poza budowaniem swojego zaplecza politycznego w kontekście zbliżających się wyborów.

 

 

– Samorządy w Polsce dotknęły cztery plagi: pandemii, centralizacji, inflacji i wojny – mówił w Szczecinie prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezes ruchu „Tak! Dla Polski”. Według koncepcji, organizacja chce jednoczyć prezydentów miast, burmistrzów i wójtów przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Kiedy zaangażowani w ruch polityczny politycy zapowiadali w Szczecinie swoją działalność, za plecami mieli burmistrz Pyrzyc, Marzenę Podzińską. To jeden z niewielu samorządowców na Pomorzu Zachodnim, który pokazuje się przy tym politycznym projekcie, w radzie stowarzyszenia jest też marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz oraz prezydentka Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Na razie nie wiadomo, czym będzie zajmowała się organizacja, ale patrząc na skład osobowy działaczy w Polsce, widać polityczny charakter inicjatywy. Skupia głównie osoby bezpartyjne i związane z Platformą Obywatelską.