Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Bezpieczny senior w Pyrzycach

Opublikowane

w dniu

Seniorzy dzięki cyklicznym spotkaniom z policjantami stają się coraz bardziej świadomi. Prośba o „szklankę wody” może być okazją dla złodzieja, aby pozbawić człowieka dorobku jego życia. Nie brakuje oszustów próbujących wykorzystać starsze osoby poprzez stosowanie różnych metod np. „na wnuczka” , „na policjanta”, „pracownika banku” Spotkanie w siedzibie Pyrzyckiego Domu Kultury było okazją aby uczulić i przekazać wiedzę uczestnikom o metodach i sposobie działania sprawców.

Funkcjonariusze z pyrzyckiej komendy tłumaczyli seniorom, że oszuści często wykorzystują nieuwagę i ufność starszych osób tylko po to, aby zabrać pieniądze i wartościowe przedmioty . Policja apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu do domów i mieszkań osób nieznajomych.

– Należy pamiętać, że przestępcy stosują różne metody w celu wzbudzenia naszego zaufania i przekonania o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy. W kontaktach z nieznajomymi najlepiej jest zachować wzmożoną czujność i rozwagę. W sytuacji, gdy obce osoby znajdą się już w naszym mieszkaniu, nie spuszczajmy ich z oczu, nie pozwalajmy chodzić po domu i nie chwalmy się drogocennymi przedmiotami czy gotówką mówią funkcjonariusze z KPP Pyrzyce.

Oszuści wchodząc do domów czy mieszkań pod różnymi pretekstami np. podają się za pracowników różnych instytucji czy też urzędników, dają do podpisania dokumenty, umowy, których często nie jesteśmy w stanie dokładnie przeczytać lub zrozumieć. Oferują pomoc, sprzedaż, a nawet proponują możliwość powróżenia. Wykorzystując w taki sposób nieuwagę domowników kradną pieniądze i inne wartościowe przedmioty.

Pyrzycy policjanci na koniec spotkania rozdali elementy odblaskowe, przypomnieli o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Bezpieczeństwa oraz przekazali informację odnośnie możliwości kontaktowania się z dzielnicowym.