Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Drogówka nie próżnuje

Opublikowane

w dniu

A o surowych konsekwencjach przekraczania prędkości przekonali w miniony weekend kierujący, którzy utracili swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach pełniąc nadzór nad ruchem na drodze W-119 w miejscowości Mielęcinek zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość.

W minioną sobotę po godzinie 15 zatrzymali kierującego samochodem marki Jeep, który pomimo obszaru zabudowanego i ograniczenia prędkości w tym miejscu jechał z prędkością 101 km/h. Mieszkaniec powiatu pyrzyckiego pożegnał się po raz kolejny ze swoimi uprawnieniami na trzy miesiące. Mężczyzna na początku tego roku stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości i jak widać nie uczy się na błędach. 44 – latek został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciło się o kolejne 10 punktów karnych.
W krótkim odstępie czasu na tym samym odcinku drogi zatrzymany do kontroli został kolejny kierujący z tzw. ciężką nogą. Mieszkaniec Szczecina mknął swoją Mazdą przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h z prędkością wyższą o 55 km/h. W tym przypadku 23 – latek również został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych których zakończenie było tragiczne.

Pamiętajmy, że o tej porze roku warunki pogodowe bywają trudne przez co wydłuża się choćby droga hamowania. Apelujemy o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków i zdjęcie nogi z gazu.