Connect with us

BIELICE

Szymkowicz zastępcą wójta. Stępień zrezygnuje ze swojej funkcji?

Do biura Rady Miejskiej wpłynęła rezygnacja z mandatu radnego Mariusza Szymkowicza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pyrzycach. To efekt nowej pracy, która podjął samorządowiec. W kuluarach mówi się, że do roszady na najwyższych stanowiskach może dość również w powiecie pyrzyckim.

 

Mariusz Szymkowicz nie będzie już wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Pyrzycach, złożył mandat i podjął nową pracę. Otrzymał już powołanie na stanowisko zastępcy wójta w gminie Bielice. Objęcie tego stanowiska jest sporym zaskoczeniem, wcześniej mówiło się, że Mariusz Szymkowicz może otrzymać funkcję wiceburmistrza w gminie Pyrzyce, z czasem w kuluarach typowano jego osobę jako głównego kandydata na stanowisko starosty pyrzyckiego.

Mariusz Szymkowicz został wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości i pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej, był również wiceprzewodniczącym rady.

W związku ze złożeniem przez Szymkowicza mandatu, jesienią w okręgu 3 zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające (Księcia Bogusława X, Księcia Józefa Poniatowskiego, Przyszłości, Tadeusza Kościuszki, Tadeusza Rejtana, Wały Chrobrego), wynik może mocno wpłynąć na układ sił w Radzie Miejskiej w Pyrzycach.

Ale czy to koniec politycznych transferów? Nieoficjalnie mówi się coraz głośniej, że z funkcji Starosty ma zrezygnować Stanisław Stępień. W jego miejsce na stanowisko może zostać powołana Justyna Łyjak, były kandydat na burmistrza Pyrzyc z listy PiS, obecnie pełnomocnik wojewody ds. szczepień.

Żeby ten polityczny transfer się udał, PiS musi zdobyć większość w Radzie Powiatu, a na razie układ sił nie pozwala na swobodę w podejmowaniu trudnych decyzji personalnych. Nie można jednak wykluczyć, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości będą próbowali przekonać opozycję do swojej kandydatury i nie można wykluczyć, że to się uda.

 

Foto: źródło FB Mariusz Szymkowicz