Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Rodzinie z Jesionowa spłonął dom – potrzebna jest wszelka pomoc

Kilka dnie temu, w wyniku pożaru, rodzina z Jesionowa została pozbawiona dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego, a także przedmiotów codziennego użytku.

 

Przed godziną 6:00 rano, do pyrzyckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego – pyrzycki oraz barlinecki, Straż Pożarna oraz Policja.

5-osobowej rodzinie udało się samodzielnie opuścić dom przed dotarciem na miejsce pomocy. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń związanych z pożarem i zadymieniem budynku.

Ratownicy medyczni przetransportowali do szpitala kobietę w ciąży, która wymagała poszerzenia diagnostyki.

Po zakończeniu działań medycznych, na miejscu zdarzenia strażacy w dalszym ciągu prowadzili akcję gaśniczą.

 

Wójt Gminy Przelewice przydzielił rodzinie z Jesionowa mieszkanie interwencyjne, ale to nie zastąpi im domu, który był ich ostoją.

Ośrodek Pomocy Społecznej gorąco apeluje i prosi wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym w pożarze, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.

Potrzebna jest wszelka pomoc. Jeśli chcecie pomóc a nie wiecie, co potrzebują pogorzelcy, skontaktujcie się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przelewicach, tel. 91 391 38 26; 91 391 38 27 lub 91 391 38 36.

 

Foto: Ratownictwo Medyczne Pyrzyce