Wrzesień to kolejna okazja, by zadbać o zdrowie i wykonać bezpłatne badanie profilaktyczne piersi. Do powiatu pyrzyckiego przyjedzie mammobus, a kobiety będą mogły skorzystać z badań w aż pięciu terminach i lokalizacjach.
Mammografia to jedno z najskuteczniejszych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi. Regularna profilaktyka pozwala na szybkie podjęcie leczenia i zwiększa szanse na całkowity powrót do zdrowia.
Gdzie i kiedy można wykonać badanie?
-
09.09.2025 – Pyrzyce
ul. Mickiewicza 2, parking przy Biedronce
⏰ godz. 09:00–15:00
-
19.09.2025 – Pyrzyce
ul. Jana Pawła II 2, przy Szpitalu Powiatowym
⏰ godz. 09:00–14:00
-
29.09.2025 – Pyrzyce
ul. Jana Pawła II 2, przy Szpitalu
⏰ godz. 09:00–17:00
- 30.09.2025 – Bielice
ul. Jana Pawła II 30, przy OSP
⏰ godz. 09:00–17:00
Badania są bezpłatne dla kobiet w określonym wieku objętym programem profilaktyki raka piersi. Warto zabrać ze sobą dowód osobisty oraz – jeśli to możliwe – wyniki wcześniejszych mammografii, by lekarze mogli porównać obrazy.





