Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Śmierć żołnierza na strzelnicy. Postrzelił go myśliwy?

Opublikowane

w dniu

Jak informuje komunikat 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, wczoraj około godz. 20:45 doszło do wypadku na Krzekowie, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz. Wypadek spowodowany był przez „osobę trzecią”. Sprawą zajmuje się prokuratura.

W związku z tym zdarzeniem opublikowane zostało oświadczenie na stronie Wojska Polskiego.

– 15 listopada br. (środa) około godziny 20:45 na Pasie Ćwiczeń Taktycznych (PĆT) Krzekowo doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego przez osobę trzecią, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia – informuje mjr. Błażej Łukaszewski.

Informację o śmierci żołnierza jako pierwszy podał portal TVN24.pl. Potwierdził ją rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

– W tej chwili zbierane są materiały dotyczące tej sprawy, nie jestem w stanie na ten moment udzielić żadnych szczegółowych informacji – powiedział portalowi prokurator Piotr Wieczorkiewicz.

Według nieoficjalnych informacji opublikowanych przez stację RMF FM wspomnianą „osobą trzecią” ma być myśliwy.

– Najprawdopodobniej pomylił mundurowego z dzikiem – informuje RMF FM

Według dalszych nieoficjalnych informacji przekazanych przez stację żołnierz miał zostać postrzelony w szyję. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ale mężczyzny nie udało się uratować.