Connect with us

INWESTYCJE

Pyrzyccy policjanci będą mieli nową komendę

Opublikowane

w dniu

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przy ul. Młodych Techników.

 

Umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie dr Marek Jasztal i p. Bernard Falkowski prowadzący Zakład Inżynierii Budowlanej Bernard Falkowski z siedzibą w Maszewie.

Całkiem nowa siedziba pyrzyckich policjantów powstanie na działce przekazanej przez samorząd powiatu pyrzyckiego. Koszt samej budowy to 17 mln 787 tysięcy złotych, natomiast całość inwestycji z wyposażeniem ma wynieść około 25 mln złotych. Budowa zostanie w całości sfinansowana z budżetu Policji.

Po podpisaniu umowy kolejnym krokiem będzie przekazanie wykonawcy placu budowy, co nastąpi już na początku lutego br. Harmonogram prac zakłada, że nowy jednostka policji będzie gotowa w terminie 25 miesięcy od przekazania placu budowy.

Obiekt będzie dostosowany do współczesnych wymagań i dobrze już znanych standardów w nowo budowanych siedzibach naszej formacji.