Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Pamiętacie Miłosza? Jego historia wzruszyła cały region

Opublikowane

w dniu

Pomoc małemu Miłoszowi zainicjowała pyrzycka młodzież z nieistniejącego już młodzieżowego Radia Pyrzyce. Potem w akcję niesienia pomocy małemu chłopcu włączyli się celebryci, nawet Anna Lewandowska. Co się zmieniło w ostatnich dwóch latach?

 

Historią małego Miłosza żył cały region. Chłopiec urodził się z wadą nóżki – hemimelia strzałkowa i niedorozwój kości udowej, a jego szansą na zdrowie i normalne dzieciństwo była bardzo skomplikowana operacja. Jest tylko jeden człowiek na świecie, który prowadzi tak skomplikowane przypadki. W pewnym momencie narodziła się szansa, że lekarz z USA przeprowadzi zabieg u Miłosza podczas swojego pobytu w Polsce. Ruszyła zbiórka pieniędzy, która przerosła oczekiwania wszystkich niosącym pomoc chłopcu.

– Udało się wówczas zebrać dość dużą ilość pieniędzy, by przeprowadzić skomplikowaną operację – wspomina mama chłopca, Kinga Lachowicz. – Od czasu ostatniej zbiórki Miłosz przeszedł kolejną operację włożenia płytki w kolanko, zadaniem tej płytki jest wyprostowanie kolanka, żeby nie uciekało ono na zewnątrz. Doktor Feldman był w Warszawie już kilka razy, ale ze względu na to, że nie mamy opłaconej zaległej faktury, bo zwyczajnie nie wystarczyło zebranych środków, nie chciał Miłoszka przyjąć na konsultacje i sprawdzić jakie są postępy. Cały czas zbieramy pieniążki, by rozliczyć operacje. Potrzebujemy ponad 80 tys. złotych.

Życie małego Miłosza i tak mocno się zmieniło, chłopiec samodzielnie chodzi. Jest radosny i coraz bardziej samodzielny. Wesprzeć zbiórkę można tutaj: https://www.siepomaga.pl/miloszlachowicz. Można także na rzecz Miłosza przekazać 1% podatku: Fundacja Siepomaga, Numer KRS 0000396361, cel szczegółowy 1% 0002204 Miłosz.