Connect with us

INWESTYCJE

Mogła być nowoczesna droga przez Warnice, ale… rząd znów był na NIE

Opublikowane

w dniu

Po raz kolejny zaglądamy na listę projektów, które mogły zostać dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Władze wojewódzkie wnioskowały o pieniądze na budowę przejścia drogowego przez Warnice, ale rząd PiS ma inne zdanie co do konieczności wykonania tej inwestycji.

 

O ponad 6,5 miliona złotych wnioskował Samorząd Województwa w związku z zamiarem budowy drogi w Warnicach. Inwestycja, według planów, ma polegać na rozbudowie jezdni o długości 1,2 km, budowie elementów uspokojenia ruchu, budowie ronda, budowie chodników, ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, miejsc postojowych i odwodnienia oraz usunięciu kolizji z obcą infrastrukturą.

Celem realizacji przedmiotowego zadania jest poprawa właściwości funkcjonalnych, użytkowych oraz poprawa warunków bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu. Rozbudowa drogi ma na celu podwyższenie jej parametrów technicznych i dostosowanie ich do wymagań określonych dla dróg klasy technicznej „G”. Obecnie jezdnia drogi ma niedostateczną szerokość, posiada liczne wady i uszkodzenia (spękania, załamania krawędzi itp.). Brak jest również odwodnienia drogi w postaci kanalizacji deszczowej, ciągów pieszo-rowerowych i zatok autobusowych.

Niestety do inwestycji póki co nie dojdzie, ponieważ w ramach I i II naboru do Funduszu Inwestycji Lokalnych Województwo Zachodniopomorskie nie otrzymało ani złotówki na zgłaszane inwestycje. W tym wypadku mówimy o braku chęci dofinansowania przez rząd PiS przejścia drogowego przez Warnice, ale warto zaznaczyć, że odrzucony został też wniosek związany z budową siedziby dla pogotowia ratunkowego w Pyrzycach oraz wniosek o dofinansowanie zakupu ambulansów.