Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Liderzy współpracy. Powiat został wyróżniony

Opublikowane

w dniu

Powiat Pyrzycki w związku z otrzymanym tytułem Laureata „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021” oraz przyznaną nagrodą finansową w wysokości 10 000 zł, otrzymaną nagrodę wykorzystał na zadania służące organizacjom pozarządowym.

 

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Pyrzycach w dniach 12-15 grudnia 2021 r. i 20-22 grudnia br. odbyły się bezpłatne konsultacje dla osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności społecznej. W ramach konsultacji pracownicy starostwa udzielali niezbędnych informacji, jak dobrze wystartować, a w szczególności:

– o czym warto pomyśleć przed rozpoczęciem działalności społecznej?

– jak się do tego zabrać?

– gdzie znaleźć podpowiedzi?

– co sobie przygotować?

 

Ponadto w dniu 16 grudnia br. również w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pyrzycach zostało przeprowadzone szkolenie w formie spotkania warsztatowo-informacyjno-promocyjnego dla członków organizacji pozarządowych z zakresu pozyskiwania środków na działania statutowe organizacji. Przedstawiono aspekty formalno-prawne funkcjonowania NGO, elementy finansowo-księgowe, zagadnienia podatkowe. Przedstawiciele NGO dowiedzieli się również jak dostosować działalność prowadzonych organizacji pozarządowych do obowiązujących aktualnie przepisów. Dzięki pozyskaniu tak obszernej wiedzy przedstawiciele NGO będą mogli podwyższyć standard swoich działań. W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele stowarzyszeń, którzy swą działalność prowadzą w obszarach kultury, sportu, edukacji, promocji zdrowia. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzięki otrzymanej nagrodzie 5 stowarzyszeń biorących udział w szkoleniu otrzyma niezbędną pomoc przy sporządzeniu rozliczenia rocznego, a także pomoc z zakresu prawidłowości prowadzenia ewidencji finansowo księgowej.

 

W ramach przyznanej nagrody „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021” zakupiono 2 namioty reklamowe o wymiarach 3×3 oraz przenośny sprzęt nagłośniający, które będą wykorzystywane przez organizacje NGO i JST w ramach wspólnych inicjatyw.

 

Zakres zrealizowanych działań pozytywnie został odebrany przez społeczników, którzy swą działalność prowadzą nie tylko na terenie Powiatu Pyrzyckiego.

 

Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021” i tym samym przyznany laur dla Powiatu Pyrzyckiego pozwolił na wykorzystanie przyznanej nagrody zgodnie z potrzebami lokalnych organizacji.