Connect with us

INWESTYCJE

42 w całej gminie – tyle osób chce fontanny. Ta inwestycja jest absurdalna?

Opublikowane

w dniu

Nie milkną echa decyzji o przeniesieniu tężni i zastąpieniu ich fontanną w centrum miasta. Znane są szacunkowe koszty inwestycji, mogą przekroczyć sumę nawet pół miliona złotych. A wszystko dlatego, że tak chcą łącznie… 42 osoby w całej gminie!

 

Mieszkańcy Pyrzyc coraz głośniej krytykują decyzje władz gminy o usunięciu tężni znajdujących się w centrum miasta i zbudowanie na ich miejsce fontanny… na razie nie wiadomo nawet jakiej, ponieważ projekt do tej pory nie został sporządzony. Jak informowała publiczne media burmistrz, decyzja podyktowana jest wolą mieszkańców, którzy wypowiedzieli się w konsultacjach społecznych.

Zapytaliśmy Marzenę Podzińską o to, ile osób chce przeniesienia tężni i jakie koszty są z tym związane. Okazuje się, że konsultacje nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a pyrzyczanie nie są przekonani do wydawania pieniędzy na takie zadania. Za tym, by przenieść tężnie w inne miejsce, a zamiast nich zbudować fontannę, głosowały tylko 42 osoby! I to właśnie te 42 głosy stały się podstawą do tego, by wydać pół miliona złotych!