Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Zakończyła się akcja „Krew dla strażaka Wojtka”

 

Zakończyła się organizowana w dniach 20.12.2021 – 12.01.2022 akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem: „Krew dla strażaka Wojtka”, która zorganizowana była na rzecz Wojtka Opali z KW PSP w Szczecinie.

 

W tym czasie w RCKiK w Szczecinie i oddziałach terenowych w województwie oraz w Wojskowej Stacji Krwiodawstwa w Szczecinie krew i jej składniki na rzecz Wojtka honorowo oddało 71 osób a oddana objętość to 34,2 litry. Krew oddawana była też przez życzliwych mu ludzi poza naszym województwem, w różnych miejscowościach w Polsce.

– W imieniu Wojtka, swoim własnym oraz w imieniu wielu bezimiennych chorych, leczonych w zachodniopomorskich szpitalach i nie tylko, chciałbym bardzo, bardzo serdecznie Wam wszystkim gorąco podziękować. Wasza bezinteresowna postawa a zarazem solidarna łączność z naszym chorym kolegą Wojtkiem zasługuje na wielkie słowo DZIĘKUJĘ! Wierzę, że w przyszłości, gdyby zaszła podobna potrzeba solidarnej zbiórki krwi, również będzie można na Was liczyć. Pozdrawiam i życzę Wam, a Wojtkowi w sposób szczególny, dużo zdrowia – powiedział Marek Rak, prezes Klubu HDK PCK przy KW PSP w Szczecinie.