Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Wojciech Piwowarczyk wygrał prestiżowy bieg!

X Ćwierćmaraton Bielika oraz Piknik w Pargowie za nami. Impreza tradycyjnie wspaniała. Pogoda też dopisała. Nie zabrakło potu, ale też uśmiechów.

Najbardziej prestiżową kategorię wygrał Wojciech Piwowarczyk z Pyrzyc, który około jedenastokilometrowy dystans przebiegł w czasie 38 minut i 19 sekund.
– To mój drugi Bielik. Lubię takie przełajowe trasy jak Szlak Bielika, gdzie są podbiegi i zbiegi. Biegło mi się dziś bardzo dobrze. Cieszę się z wyniku, bo wróciłem po przerwie. Przez 16 miesięcy nigdzie nie startowałem i tak naprawdę nie wiedziałem na co mnie dzisiaj będzie stać, ale wyszło super. Za rok również zamierzam wystartować w Bieliku – powiedział na mecie Wojciech Piwowarczyk.

Drugi dziś był Krzysztof Sawicki ze Szczecina – 39.36. Dodajmy, że pan Krzysztof wygrał trzy z czterech ostatnich edycji, ostatniej nie wygrał, bo nie startował 🙂
– Dziś byłem drugi, cieszę się z tego wyniku. Czy gdyby nie było dwóch tur biegów, to byłoby łatwiej wygrać? Być może mając bezpośredni kontakt z najlepszym tak, ale… chyba jednak nie. Dziś Wojtek był najlepszy – powiedział pan Krzysztof.

Trzeci na mecie był Paweł Szymański ze Szczecina – 40.59. Oprócz biegów był wyścig rowerowy, wyścig nordic walking oraz rekreacyjny rajd rowerowy.
– To wspaniała trasa, jedna z najpiękniejszych w regionie, a może i w kraju. Nie jest łatwa, są podbiegi, na początku naprawdę wymagający, a i ten blisko mety też daje się we znaki. Mało jest płaskich odcinków, dlatego uwielbiamy tę trasę – mówili inni biegacze na mecie.