Connect with us

INWESTYCJE

Sikorskiego rozkopana. To ogromna inwestycja

Ponad 9 milionów złotych kosztuje inwestycja związana z modernizacją sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach Ciepłowniczej i Poznańskiej oraz Sikorskiego do ulicy Mickiewicza. To jedna z największych inwestycji w ostatnich latach na terenie gminy.

 

Realizacja tej inwestycji jest bardzo ważna dla miasta jeśli chodzi o infrastrukturę kanalizacyjną, mówią pracownicy Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Była zaplanowana w ramach Wieloletniego Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych (na lata 2020-2038) będących w posiadaniu gminnej spółki. Obecnie trwają prace przy ulicy Sikorskiego, roboty wykonuje firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych.

Jak informuje Krzysztof Wancerz, prezes PPK, realizacja inwestycji przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Modernizacja sieci w tej części miasta ma ważne zadanie. Celem jest poprawa sprawności systemu kanalizacyjnego miasta, ma to wyeliminować zjawisko przepełnienia sieci kanalizacyjnej i towarzyszące temu występowanie cofek i zalewanie piwnic w budynkach.

Wartość inwestycji opiewa na kwotę  9 135 210 złotych, finansowana jest w ramach pożyczki z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.