Connect with us

INWESTYCJE

Nowy budynek dla pogotowia w Pyrzycach? Tak, ale… kiedy…

Przy ulicy Mickiewicza zostanie zbudowana siedziba Pogotowia Ratunkowego. Teren pod inwestycję już jest, ale nie wiadomo, kiedy rozpaczną się prace. W pierwszej kolejności zadania takie będą realizowane w Szczecinie, Drawsku Pomorskim czy Sławnie.

 

O konieczności budowy stacji pogotowia ratunkowego w Pyrzycach mówi się od lat. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych miesiącach znalazły się środki na realizację tego zadania. Cieszy natomiast fakt, że jest już zabezpieczony teren, na którym w przyszłości dojdzie do budowy.

– W zasobach województwa znajduje się teren w Pyrzycach, który ma być przeznaczony pod budowę nowej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – mówi Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR. – To obszar przy ul. Mickiewicza. Przewidujemy budowę nowej siedziby pogotowia w Pyrzycach, jednak najpierw musimy zrealizować inne zadania inwestycyjne na terenie województwa m.in. budowę nowych siedzib w Szczecinie, Drawsku Pomorskim czy Sławnie. W Pyrzycach korzystamy z życzliwości i pomieszczeń Straży Pożarnej. To w siedzibie Straży Pożarnej znajdują się pokoje ratowników medycznych, a nasze pyrzyckie ambulanse są garażowane. Takich warunków nie mamy niestety w każdej filii na terenie województwa, są bowiem filie, w których karetki stoją pod gołym niebem i to w tych filiach w pierwszej kolejności konieczne jest wybudowanie nowych siedzib. Niemniej w przyszłości mamy zamiar wybudować także nową, istniejącą niezależnie od Straży Pożarnej, siedzibę pogotowia w Pyrzycach. Będziemy się starali o pozyskanie środków na realizację tej inwestycji ze środków unijnych tłumaczy.