Connect with us

INWESTYCJE

Nowe chodniki, sygnalizacja świetlna i przebudowa drogi. ZZDW inwestuje w naszym powiecie!

Prawie 41,5 mln zł to tegoroczny budżet Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na zadania jednoroczne czyli remonty i przebudowy odcinków wymagających najpilniejszych interwencji.  Wiemy, jakie prace zaplanowano na terenie naszego powiatu!

 

ZZDW zaplanowało remont na odcinku Pyrzyce-Piasecznik, kolejna przebudowa będzie prowadzona od węzła na S3 do miejscowości Łozice.

W tym roku w ramach zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zaplanowano także budowę sygnalizacji świetlnej w Pyrzycach na ul. 1 Maja, z kolei wzdłuż ul. Lipiańskiej w ciągu drogi wojewódzkiej 119 powstaną nowe chodniki.

– Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, to ważny element zarządzania siecią drogową. Projekty, które wchodzą do realizacji w ramach tej puli środków, są częściowo współfinansowane  przez lokalne samorządy – przypomina wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Zadania jednoroczne są obok dużych projektów drogowych finansowanych ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, drugim ważnym obszarem inwestycyjnym Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

– Wsłuchujemy się w głos mieszkańców – mówi rady wojewódzki, Artur Nycz. – Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby Pyrzyc są duże jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, postaramy się im sprostać. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z byłym wiceburmistrzem Robertem Betyną, który pomimo, że już w Urzędzie Miejskim nie pracuje, to wciąż zabiega o inwestycje w Pyrzycach – tłumaczy.

 

Foto: Google Street