Connect with us

LIPIANY

Mniej placówek chce współpracować z dentobusami

Dla niektórych odbiorców usług to dobrze, dla niektórych to zły sygnał. Wizytą dentobusa jest zainteresowanych coraz mniej placówek, co może niepokoić. Mniejsze zainteresowanie natomiast sprawia, że lekarze mogą poświęcić więcej czasu dzieciom, do których jadą.

 

Podczas pobytu w gminie Lipiany stomatolog Oksana Sobstyl z lecznicy „Stomatologia Dla Ciebie” prowadzonej przez Michała Sobstyla, zajęła się uzębieniem 140 dzieci. Lekarze z gabinetu, który ma kontrakt z Zachodniopomorskim OW NFZ, odwiedzają miejsca zainteresowane współpracą ze stomatologami dentobusów. Okazuje się jednak, że popyt na wizyty w ramach projektu jest stosunkowo niewielki. To małe zainteresowanie placówek oświatowych współpracą z lekarzami może niepokoić. Wciąż wiele dzieci nie ma należytej opieki stomatologicznej, a wizyty dentobusa mogą uchronić maluchy od późniejszych, poważnych chorób jamy ustnej.

Z drugiej strony mniejsze zainteresowanie dentbusami sprawia, że lekarze w ramach wizyty w placówce (np. w przedszkolu) mogą poświęcić dzieciom więcej czasu.