Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Komendant pyrzyckiej policji odchodzi!

Będzie zmiana na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach. Inspektor Miłosz Bogdański, który piastował tę funkcję, odchodzi na emeryturę.

 

Inspektor Miłosz Bogdański służył w Policji od 1991 roku. Stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach objął 26 listopada 2018 r.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, ukończył tam wyższe studia zawodowe na kierunku „Administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego” uzyskując tytuł oficera dyplomowanego. Ukończył także wiele szkoleń specjalistycznych.

Swoją pracę rozpoczął od Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze, gdzie służył w Kompanii Patrolowej, po dwóch latach służby przełożeni skierowali go do Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w Zielonej Górze. Zajmował się tam zwalczaniem tzw. przestępczości samochodowej. Ukończył następnie Szkołę Policji w Pile i na własną prośbę przeniesiony został do Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji w Gryfinie. To właśnie w Gryfinie przeszedł pełną drogę awansu pełniąc tam służbę przez 23 lata. Miłosz Bogdański ukończył również podyplomowe studia na kierunku „dziennikarstwo i komunikacja społeczna”.

Poza pracą interesuje się historią lotnictwa wojskowego i szybownictwem, posiada złotą odznakę szybowcową z dwoma diamentami.

 

Foto: KPP Pyrzyce