Connect with us

EKOLOGIA

Dwa kompleksy leśne do nocowania w naszym powiecie

Od maja Lasy Państwowe uruchomiły program skierowany do miłośników bushcraftu, surwiwalu oraz wszystkich tych, którzy chcą zanocować w lesie zupełnie „na dziko”. We wszystkich nadleśnictwach w Polsce wyznaczone zostały strefy leśne, w których możemy obcować z naturą 24 godziny na dobę. Odpowiedni teren w ramach programu został wyznaczony także na terenie powiatu pyrzyckiego.

 

Obszar objęty programem znajduje się na terenie Nadleśnictwa Myślibórz. Pierwszy z kompleksów leśnych, w którym można nocować, znajduje się między miejscowościami Przydarłów, Trzebórz, Tetyń (gm. Kozielice). Drugi taki las zlokalizowany jest niedaleko Lipian oraz Żarnowa.

 

Wszystkie obszary udostępnione przez leśników w ramach programu „Zanocuj w lesie” znajdują się na mapie Banku Danych o Lasach (BDL). W dolnym menu należy wybrać „Mapy BDL”, a następnie „Mapa zagospodarowania turystycznego”. Domyślnie włączone są wszystkie warstwy z infrastruktury, ścieżki dydaktyczne oraz obszary pilotażowe.

Samo wejście do lasu celem nocowania w nim nie zawsze wystarczy. Jeżeli nasz nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musimy wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa.