Connect with us

INWESTYCJE

Będzie przebudowa dróg w Pyrzycach i Lipianach

Są kolejne środki na budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg! Tylko trzy inwestycje w naszym regionie dostały dofinansowanie, a kolejna czeka na liście rezerwowych z niewielką szansą na wsparcie.

 

Trzy inwestycje z terenu powiatu pyrzyckiego otrzymało dofinasowanie na realizację zadań.

Powiat Pyrzycki dostał 988 603,56 zł (50% wartości inwestycji) na przebudowę ulicy Staromiejskiej w Pyrzycach (Etap II), chodzi o odcinek od ul. Polnej do skrzyżowania z Poznańską.

Dofinansowane zostało przyznane również inwestycji związanej z przebudową ulicy Poznańskiej w Pyrzycach, koszt zadania oszacowany jest na 1 798 866,10 zł, z czego inwestor otrzyma 50% wsparcia.

Gmina Lipiany otrzyma wsparcie związane z remontem drogi w miejscowości Wołczyn na odcinku 840 metrów, dofinansowanie wynosi 60% wartości zadania.

Na liście rezerwowych znalazła się inwestycja gminy Pyrzyce, związana z przebudową ulicy Owocowej. Zajmuje jednak odległe 14 miejsce. Ewentualne dofinansowanie uzależnione jest od możliwych oszczędności, jakie uda się uzyskać innym samorządom w przetargach. Są niewielkie szanse, by to zadanie otrzymało finansowe wsparcie.