Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

72-latek za potrącenie odpowie przed sądem

Do zdarzenia doszło dwa dni temu na ulicy Lipiańskiej. 72-latek nie zatrzymał się przed pasami i potrącił pieszego. Uczniowi pobliskiego liceum nic poważnego się nie stało, ale kierowca i tak stanie przed obliczem sędziego.

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przed pójściem do szkoły uczeń wybrał się po śniadanie do pobliskiego sklepu. Wracając, kiedy wszedł na przejście dla pieszych, został potrącony, sprawą okazał się 72-letni kierowca.

Jak nas informuje rzecznik prasowy pyrzyckiej policji, na szczęście żaden z uczestników zdarzania nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako kolizję.

Policjanci nie zakończyli postępowania mandatowo, ale skierowali sprawę do sądu. Niewykluczone, że kierowca straci uprawniania na dłuższy czas.

Według nowego taryfikatora, mandat dla kierowcy za kolizję może wynieść minimum 2500 złotych, składa się on z dwóch części: 1000 zł za spowodowanie zagrożenia plus kwota mandatu za wykroczenie „bazowe” – w przypadku kolizji z pieszym jest to co najmniej 1500 zł za nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa.

 

Foto: FB Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat